Felpezsdült szombaton a Csicser Tangazdaság élete: közel ötven diák végzett önkéntes munkát és szórakozott a farmon, az Élő Szövet Alapítvány A munka nemes itt! elnevezésű kezdeményezése nyomán. A palántázást, gyomlálást és más tennivalókat jó kedvvel végezték kicsik és nagyok – a programot közös ebéd és jurtaállítás koronázta.
A Református Diákotthon negyvennégy – jórészt középiskolás – fiatalja szombaton délelőtt érkezett meg a farmra. Tizenegy óra körül kezdődtek a különféle tevékenységek, amelyekbe mindannyian bekapcsolódtak: kisebb csoportokban palántáztak, gyomláltak a termőföldön és a fülledt üvegházakban, mások pajtát meszeltek, de voltak, akik a lovak neveit tartalmazó táblákat festettek és helyeztek ki a karámnál. Ezenkívül több fiatal segédkezett a közös ebéd, a gulyás elkészítésénél, egy csoport pedig jurtát is épített. A munkát gyorsan, lelkesen végezték a diákok, de a napsütötte farmon a vidám játszadozás sem maradt el: a kútban kezet mosva egymást locsolták a tréninges, rövidnadrágos, pólós fiatalok, kihasználva a nyárias meleget. A tangazdaságban töltött idő leginkább egy osztálykirándulás hangulatát idézte: a zöld füvet taposva, a különféle szárnyasokban, lovakban, pónikban gyönyörködve gyorsan elszaladt az idő.
Vidéki látogatás a város szélére
A közel ötven fiatal munkáját Bara Ágnes projektvezető felügyelte. Mint elmondta, ez már a második felvonása a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal által támogatott A munka nemes itt! nevű projektjüknek: márciusban huszonöt székelyudvarhelyi fiatal végzett önkéntes munkát a Budvár alatti farmon, közülük néhányan a mostani kalákán is részt vettek. Az Iskola másként héten az Eötvös József Szakközépiskola diákjai látogattak el hozzájuk, akik besegítettek a fűszernövények pikírozásába – mesélte, hozzáfűzve, a palántákat valószínűleg már jövő héten kiültetik. A tudatos gazdálkodásra berendezkedett farmon egyébként gyakran megfordulnak látogatók, vásárlók: helyben friss húst, zöldséget, fűszernövényeket, sőt virágokat is kaphatnak, megnézhetik a különféle állatokat, s közben a Budvárra is kigyalogolhatnak – mintha a vidéki rokonságot látogatnák meg, ahonnan aztán tömött szatyrokkal térnek haza. Sok a gazdaságban a tennivaló, de lelkesen, kitartó munkával fokozatosan minden a helyére kerül – fejtette ki Bara Ágnes.
forrás: szekelyhon.ro